O autorze
Strach, kiedy wspinasz się po kilkuset metrowej ścianie i satysfakcja z jej zdobycia są nie do opisania. Bieszczady rowerem, równiny konno i sen w przydrożnym rowie - tego też się nie da opisać. To po godzinach.
Na codzień praca dziennikarska, PRowa, naukowa.
Polecam http://outblog.pl

Klub Wysokogórski Warszawa - dlaczego warto należeć?

"Nie ważne jak wysoko, ważne z kim!" - to hasło Klubu Wysokogórskiego Warszawa, największej tego typu organizacji w kraju. Istniejący od 1927 roku Klub dziś zrzesza około 1200 członków, wśród których są Kinga Baranowska, Anna Czerwińska, Janusz Kurczab czy Marcin Miotk.

Do Klubu Wysokogórskiego Warszawa należą ludzie, których z pozoru tu, na nizinach, różni niemal wszystko: płeć, wiek, zawód; są wśród nas studenci, prawnicy, lekarze, pracownicy wysokościowi, przedsiębiorcy czy wykładowcy akademiccy. Łączy nas wspólna górska pasja, którą każdy realizuje na swój sposób. Jedni to turyści, sporadycznie przemierzający tatrzańskie szlaki, inni to wspinacze sportowi trenujący wiele godzin dziennie, jeszcze inni spędzają urlopy wspinając się w Alpach, Andach czy Himalajach. Są także osoby uprawiające inne sporty outdoorowe jak np. skialpinizm, biegani czy kolarstwo górskie.Kiedy jesteśmy w górach, różnice przestają istnieć, liczy się tylko wspólnota zainteresowań. Niezależnie od wieku czy wspinaczkowego stażu, wszyscy jesteśmy po imieniu, mniej doświadczeni korzystają z pomocy bardziej doświadczonych, tworzymy środowisko. Spędzamy czas na wspólnych wyjazdach, a w razie potrzeby, nikt nie zostanie bez pomocy.
Poniżej relacja z zimowe wyjazdu klubowego.
http://www.youtube.com/watch?v=r3exHT6iYYs

W siedzibie Klubu, w centrum Warszawy, odbywają się cykliczne spotkania, szkolenia młodzieży, pokazy slajdów. W lokalu znajdują się także specjalne pomieszczenia treningowe, gdzie trenują zarówno wspierani przez Klub zawodnicy jak i wspinacze-amatorzy. Biblioteka mieści ogromny zbiór literatury górskiej dostępny dla wszystkich zainteresowanych.
Wydajemy bezpłatny dla członków Klubu magazyn A/ZERO, który jest cenionym tytułem polskiej prasy outdoorowej. Nakład 2000 egz. dystrybuowany jest wśród członków KW Warszawa, a także wśród zaprzyjaźnionych klubów oraz specjalistycznych sklepów outdoorowych w całym kraju. Magazynu nie można kupić, można jedynie dostać lub wypożyczyć. A/ZERO niedawno obchodził jubileusz wydania 20. numeru i z tej okazji zapraszamy do zapoznania się z wersją on-line: Magazyn A/ZERO

Inicjujemy oraz wspieramy środowiskowe akcje takie jak: Śmigło dla Tatr, Nasze skały, Tatry bez młotka, Dokumentacja historii taternictwa, Pamiętamy czy Manewry Dryboonkrowe. Aktywnie uczestniczymy w dyskusjach które wyznaczają kierunek polskiego outdooru.
Dzięki współpracy z Partnerami klubu, członkowie KWW mają dostęp do niezliczonych zniżek zarówno w sklepach, usługach, jak i w obiektach sportowych, np. ściankach wspinaczkowych. Nasi Partnerzy wspierają także wydarzenia klubowe takie jak zawody wspinaczkowe, biegi, wydarzenia okolicznościowe czy nagrody środowiskowe Orzeł KW, a wsparcie finansowe Partnerów pozwala dofinansowywać ciekawe wspinaczkowe przedsięwzięcia.


Środowisko - prężnie działające i otwarte na nowych uczestników, oto odpowiedź dlaczego warto należeć do Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Zapraszamy!

Więcej informacji, a także możliwość przystąpienia via Internet tutaj:
Klub Wysokogórski Warszawa

Zapraszamy także do śledzenia nas na https://www.facebook.com/KWWarszawa?fref=tsTrwa ładowanie komentarzy...